Едноставни, брзи, од само три состојки.
Ако сакате поблаго додајте јаворов сируп или шеќер во прав.
Ако е брусницата посува, ставете ја претходно во вода да омекне.
Само добро изблендирајте ги лешниците и брусницата и готово.
Направете ситни бомбици кои ќе ги потопите во чоколадото и оставете ги да се изладат. Толку.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови