Испечати

Бомбици со лешник и брусница (посно, веган)

Бомбици со лешник и брусница (посно, веган)

Состојки

  • 100 гр брусница
  • 70 гр лешници
  • 50 гр битер чоколадо дмБио

Подготовка

Едноставни, брзи, од само три состојки.
Ако сакате поблаго додајте јаворов сируп или шеќер во прав.
Ако е брусницата посува, ставете ја претходно во вода да омекне.
Само добро изблендирајте ги лешниците и брусницата и готово.
Направете ситни бомбици кои ќе ги потопите во чоколадото и оставете ги да се изладат. Толку.