Растопете ги путерот и белото чоколадо.
Додајте ги мелените бисквити и кокосот и благо мешајте да се соединува.
Додајте ги и оревите.
Тие можат да бидат мелени или појадро сецкани.
Тоа зависи од вашиот вкус.
Во зависност од тоа дали ви е смесата леплива или густа, додадете мед или џем. Формирајте бомбици, па валкајте ги во ситно мелен кокос. На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови