Белката ја биеме со миксер во цврст снег и постепено го додаваме шеќерот. Оревите ги додаваме и мешаме со лажица и последен го додаваме румот. Убаво мешаме правиме бомбици и на секоја бомбица ставаме чоколадо.
Ептен брзо се прават, ако немате многу време, а ви доаѓаа гости. Идеални се за спремање.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови