Од состојките за пандишпан изматете убава смеса и сипете ја во намрснат и набрашнет плех.
Печете на 180 степени.
Испечениот пандишпан оставете го убаво да се излади, а во меѓувреме подгответе го филот така што во тенџере на оган ставете го млекото и шеќерот, мешајте додека шеќерот се растопи, а потоа додадете го густинот и брашното.
Мешајте додека се добие густа смеса, а потоа тргнете го од оган и оставете да се излади.
Кон изладениот фил додадете го претходно изматениот маргарин и убаво промешајте.
Изладениот пандишпан изронете го на ситни парчиња и додадете го филот.
Убаво соединете ја смесата и формирајте бомбици.
На крај прелијте ги со растопена чоколада.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови