Бомбици со наполитанки - уживањето во вкусот ви е загарантирано, а за припрема ви се потребни помалку од 15 минути.❤ Овие бомбици се чоколадни. 

Подготовка:

1. Наполитанките, бисквитите и оревите измелете ги и ставете ги во длабок сад.

2. Додадете ги чоколадниот кремот, сокот од портокал и кората од портокал и убаво измешајте со лажица. Со влажни раце формирајте бомбици и извалкајте ги во мешавина од мелени ореви и бисквити.

3. Наредете ги во пластична кутија и чувајте ги во фрижидер максимум 7 дена.
На здравје и уживајте. 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани