Прекрасен празничен леб кој со својата форма го симболизира малиот Исус завиткан во пелена.
Од состојките за тестото се замесува тесто на кое што му се додаваат претходно накиснатите во рум најмалку 2-3 часа суви овошја и кандираните корички од лимон и портокал.
Се замесува да се соедини и се остава во фрижидер за 30-40 минути.
Готовото тесто се расукува, во едниот агол се става марципанот и тестото се преклопува по начинот покажан на сликите. Готовиот штолен се става во тавичка за печење и се става во претходно загреана рерна на 170 степени, се печи 60-80 минути, ако има потреба се става хартија за да не изгори горниот дел на штоленот.
Готовиот штолен се вади од рерна и уште топол се премачкува со путер и обилно се посипува со шеќер во прав, при што се притиска за шеќерот да се залепи за штоленот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови