Во последно време, често може да се најдат тортиљи во мојот фрижидер. Дури во замрзнувачот чувам по 1 пакетче. Прво почнав да ги купувам кога правев гиро, но потоа сфатив дека можам да ги полнам со што сакам. Оваа варијанта е прекрасна, ја правев за доручек, за себе, а можностите се бесконечни.

Подготовка:

1. Прво припремете ги јајцата како омлет палачинка во големина на тортиљата. Кога ќе ви биде готова палачинката од јајца, ставете ја врз тортиљата.
2. Потоа наредете го одозгора пршутот, па 2 листови салата, па сечканото авокадо и круговите домат и кромид. Замотајте ја тортиљата внимателно и пресечете ја на половина и сервирајте ја врз 2 листови салата.

На здравје превкусниот здрав доручек.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови