1. Млекото се става да врие со 250гр. шеќер, 1 ванила и 100гр чоколадо за готвење.
2. Посебно маргаринот да омекне па се меша со 6 лажици брашно и 2 лажици какао. Откако убаво ке се измеша се додава полека во млекото се меша постојано убаво да згусне.
3. Уште жежок филот во него ги кршиме бисквитите, претураже во калап за торти бр.24 и ставаме во фрижидер да стврдне. Украсувате по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови