1.Се мешаат сувите состојки во сад каде ќе се меси.
2.Се додаваат течните состојки и се замесува тесто.
3.Се обликоваат топчиња.
4.Се печат во загреана рерна на 180 степени околу 15 мин., или додека долниот раб убаво порумени.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови