Во сад се става водата и солта да вријат.Откако зовријат се додаваат шпагетите .Кога се готови се ставаат во цедилка и се цадат.Во нив се додава зејтинот кој претходно е зовриен.Шпагетите се обликуваат во вид на срце и во средината срцето се украсува со кечапот,сирењето и зденките.Шпагетите ги јадат заљубените еден од едната страна ја ушмукува шпагетата ,другиот од другата страна и така ги доближат усните и доаѓа до бакнеж.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови