Плехот се намрсува се става кора, се попрскува со зејтин, се става друга кора и низ целата кора се попскува од филот.
Филот се става на секоја 2 кора, а секоја кора се попрскува со зејтин. Се сече и се става да се пече на 200 степени додека да порумени.

Додека баклавата се пече, пригответе го шербетот. Измешајте ги водата и шеќерот и оставете да зовријат. кога ќе зовријат, тргнете ги и додадете ги ванилиниот шеќер и сокот од лимон.
Се прелева баклавата кога е ладна, а шербетот млак.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови