Филот – гризот, мелените ореви ,50 гр чоколадо рендано се мешаат до хомогена смеса.Се зема по три кори и се порскуваат со масло и се става од филот по крајот на кората и се превиткува секоја кора како ролат.Така свитканите кори се пресекуваат и се попрскуваат со масло и се печат 30 мин во релна.Шеќерот и водата се ставаат на оган да зовријат за да се добие шербетот.Кога корите ќе изладат се полеваат со топол ( не врел ) шербет. 50 гр чоколадо се топи и одозгора се попрскуваат корите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови