Вкусен бадемов милкшејк. Убавина за летните денови и овие горештини.

Подготовка:

1. Во чашка ставете го сладоледот и чоколадните трошки. Додадете млеко и со помош на маталка, соединете ги смесите. Нека се растопи сладоледот.
2. Сервирајте во чашка, по можност изладена во ладилник. По вкус налејте си сос на чашата.
На здравје со оваа убавина.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови