Најпрво ги матиме јајцата со миксер, па ги додаваме и останатите состојки и ја истураме смесата во плех обложен со хартија за печење. Ролатот го печеме 15 минути во загреана рерна. Откако ке се испече го вадиме и го виткаме во влажна крпа. Во меѓувреме го правиме филот количината за состојките за филот се по желба, кога ке биде целосно оладен ролатот го премачкуваме со филот и го сечеме на парчиња

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови