Брзи и вкусни, во комбинација со мед, мармалад, еурокрем...По ваша желба и вкус.

1. Кратко се миксираат сите состојки, колку да се соединат убаво. Смесата се остава да одстои 5 минути.

2. Пржиме во благо намастена тефлонска тава за палачинки на средна температура. На површината ќе се појават меурчиња, кои ќе испукаат, па ја вртиме палачинката од другата страна да се допече... Од оваа смеса мене ми излегоа 10 палачинки.

3. По ваш вкус комбинирајте ги со мед, вашиот омилен мармалад, еурокрем...

Уживајте во нивниот вкус со чаша млеко, идеална комбинација за доручек.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани