Подготовка
Прво јајцето изматете го заедно со шеќерот и потоа додајте го ванилиниот шеќер и пецивото. Откако убаво ќе се избие се додава млекото и на крај малку по малку се додава од брашното.
Од смесата се става во тавчето и се чека на палачинката да се појаваат меурчиња кои ќе почнат да пукаат, тоа значи дека треба да ја превртите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови