Се матат јајцата со шеќерот и ванилин шеќер. Потоа се додава млекото, зејтинот и на крај брашното и прашокот за печење. Подготвена е смесата за печење. Јас ги печев во тавче како и за обични палачинки што правиме.

Превкусни се!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови