Подготовка

1. Додајте ги сите состојки, освен фстаците, во процесор за храна или сецко. Обработете додека да добиете единечна смеса.
2. Ставете ја смесата во помал сад (10x20см) и убаво натапкајте ја. По желба врз смесата ставете сецкани фстаци и притиснете ги малку.
3. Замрзнете еден час, а потоа исечете плочки. Чувајте ги во затворен сад во фрижидер. На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани