Кивите и бананите исецкајте ги на парчиња и ставете ги во блендер, но ако немате блендер може и со миксер да ги изматите. Додајте ги шеќерот, лимонот и млекоти и изблендирајте ги или изматете ги со миксер сите состојки заедно. Со миксер матете додека да се стопи шеќерот. Џусот истурете го во 2 чаши (150-200 мл). Добар апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани