Во тенџере на оган го запржува празот, кромидот и морковот.
Откако ќе омекне се додава џерот се запржува и на крај оризот.
Се зачинува по вкус и сместа се омотува во јагнешката марамица.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови