Сочен колач кој плени од првиот залак.
1. Во длабок сад се ставаат сите состојки и се мешаат со лажица. Се изедначува смесата да нема грутчиња и се става во плех 20х30 см.И се печи на 180С -35-40мин.
2. Преливот се прави додека се печи колачот. Се ставаат состојките во мал сад и се топи постепено.
3. Кога ќе се испечи колачот се прелива со преливот жешок бисквит со жежок прелив.
4. Се декорира со слатко од јагоди и малини.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани