Желатинот растворете го во 6 лајци вода. На оган ставете го јогуртот и кога ќе дојди до точка на вриење тргнете го од оганот и мешајќи ставете го желатинот. Потоа додајте го мајонезот и другото зајре ситно исецкано. Калапот обложете го со најлон фолија и турете го јогуртиното. Ставете го во фрижидер добро да се стегне.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови