Јајцата ги матиме и ги ставаме во тавче со масло малку да се запржат.Потоа ги додаваме ајварот и кечапот и ги оставаме на оган уште неколку минути.Се сервира со сирење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови