Подготовка:

1. Сварете ги шпагетите.
2. Во тава ставете школки, додајте зејтин и лук и пропржете ги малку. Во истата тавата со школки, ставете ги сварените шпагети и додајте крем за готвење.

3. Динстајте околу три минути, да се соединат состојките. Сервирајте во чинија, украсете со лимон и орегано.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови