Еден пикантен вкус за љубителите на печурките.
За почеток кромидот исецкајте го по должина.
Ставете го да се пржи на маслиново масло.
Покријте со капак да си динста.Додајте го и ситно сецканото лукче.
Кога се ќе смени боја,како стаклена, додајте ги печурките , ако се мали оставете ги цели,а ако се поголеми исецкајте ги на половинки.
(Претходно исчистете ги убаво и исецкајте ги кај рачката )
Промешајте и оставете да динста.
Печурките ќе си пуштат како водичка па нека покрчкаат,повремено мешајќи ги..
Зачинете ги со сол и црн бибер. Додајте го чили сосот.Јас ставив слатко лук сос што дополнителному даде убав вкус на јадењето.
На крај полејте го со сок од лимон и магдонос.
Промешајте и сервирајте.
Ние го комбиниравме со узо,а вие одлучете сами )))))
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови