Подготовка
Се матат путерот кој ни бил на собна температура, јајцата, шеќерот во прав, ванилите се додаваат останатите состојки и се замесуваат колачињата.
Се формираат топчиња кои благо се притискаат пред печење.
Се печат во загреана рерна на 180 степени на обложена тава со хартија 8-10 минути.
НА ЗДРАВЈЕ!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани