На пареа се топи чоколадото заедно со слатката павлака.
Се додава ванила аромата.
Стопената смеса се става 1 час во фрижидер да се стегне.
Со лажичка се зима од стегната смеса и се формира трафлс.
Формираните трафлс се ставаат уште 30 минути во фрижидер.
Откако ќе се оладат се дооформување и се валкаат во какао.
Пријатно јадење !

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови