Овие тортиљли се купечки.
Филовањето по желба.
Прво премачкајте ги со кечап, а павлката и мајонезот и зачините измешајте ги и намачкајте ги тортиљите.
Овој пат филовав само со кашкавал и чајна.
Тортиљите исто така се многу вкусни со фил од печен стек и печурки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови