Подготовка:

1. Десерт за посните денови. Измијте го оризот во 4 до 5 води. Ставете го во мултикукерот, додајте му ја водата и оставете го 15 минути.

2. После15 минути,oтворете го садот и додајте го млекото од кокос. Промешајте и додајте шеќер. Оставете уште дестина минути нека повари. Додајте го сувото грозје и нарендајте кора од лимон.

3. Додека е топло полнете во чашки и на површината нарендајте повторно кора од лимон. Јас декорирав и со чипс од кокос. Нека ви на на здравје овој вкусен десерт.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови