Стекот го подваруваме малце. Потоа го сечкаме на мали парчиња и го ставаме да се пржи. Кога ќе порумени малце ги ставаме печурките се пржи така додека не се испржи убаво.
Пред крајот ја тураме павлаката и мешаме. Потоа го рендаме и го ставаме и кашкавалот мешаме додека не се растопи.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови