Лесни, брзи и вкусни особено одат со пиво и вино.
Сето се замесува заедно, брашно по потреба се додава доколку тестото е суво. Се сучи кора и се вадат форми по желба. Се пече на 180 с.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови