Состојките се мешаат и се месат. Тестото се става во фрижидер 1ч. Потоа кората се расукува на набрашнета површина и се сечат форми по желба.
Се печат 15мин на 180 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови