1. Изматете ги јајцата.
2. Посебно изматете ги маргаринот и шеќерот во прав.
3. Се измешајте и додадете ги бисквитите и кикиритките.
4. Целата смеса расплескајте ја во тавче.
5. Врз смесата сипете растопено чоколадо и посолете со сецкани кикиритки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови