Вкусни, декоративни елки

Подготовка

1. Во сад измешајте го пудингот со шеќерот и водата.

2. Во сад на тивок оган ставете го кокосовото млеко и кокосовото масло да зовријат, па додадете го разматениот пудинг и мешајте со лажица до згуснување. Потоа, тргнете го садот од оган и овде додадете го кокосот. Промешајте.

3. Во сад ставете ги мелените бисквити и ореви, кокосовото млеко, путерот и шеќерот во прав. Убаво промешајте.

4. Од смесата со ореви и бисквити формирајте мали конуси, а потоа одозгора ставете од кокос филот и формирајте елки. Одозгора поросете со кокос.

Декорирајте по желба

На здравје

Забелешка
Декорацијата е направена со малку од пудингот и прехрамбена боја.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани