Кивито како овошје изобилува со двојно повеќе витамин Ц од портокалите, ги подобрува регулаторните својства на метаболизмот и помага со зајакнување на имунитетот. Совршен за борба против настинка и грип.

Подготовка:

1. Во чашката од нутрибулетот ги ставаме кивите и јаболкото (измиени излупени и сецкани на помали парчиња).
2. Додаваме урми и вода во количина по вкус, во зависност од тоа колку сакате да ви биде густо смутито.
3. Блендираме до хомогенизирање и послужуваме веднаш.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани