Се мислев далиовој рецепт да припадне во групата на појадок или напивки.
Јас го користамкако појадок.
Здрава едноставна и брза подготовка.
На Нутрибулетот му ја извадив маста )))))
Сипете го млекото врз останатите состојки и уклучете Нутрито.
Ја малку повеќе го блендирам, зашто сакам лененото семе убаво да се сомеле.
Некогаш користам и мелено,но кога немам ок е и на овој начин.
Сипете ја напивката во чаша и нека ви е слатко.
( Кој сака може да користи и јогурт )

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови