За подготовка на рецептот потребно е да користите тврдо сирење.
Пресечете го тврдото сирење на парчиња со дебелина на еден прст.
Ставете го на фолија и попрскајте го со маслиновото масло.
Зачинете го со сувите зачини и благо извртете го во фолијата да фати секаде.
Оставете го да отстои неколку часа.
Потоа сирењето ставете го на загреана скара и печете.
Можете да го печете и дирекно во фолијата.
Јас печев на тостер и резултатот е овој.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови