Лебот тенко исечете го (мојот е домашен, а вие можете било кој да искористите)
Премачкајте ги парчињата со кајмак, ставете тенко исечени парчиња кисели краставички и чајна салама.
Одозгора пак ставете парче леб и повторете ја постапката.
Готовите сендвичи пресечете ги на триаголници.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови