Подготовка:

1. Макароните сварете ги во посолена вода. Исцедете ги.
2. Зеленчукот исечкајте го на коцкички и додајте го кај изладените макарони. Благо промешајте и зачинете со оригано и сол. Јас не додадов масло зашто користев сирење кое е отстојано во маслиново масло. Секако по ваш вкус додадете си масло.

Оваа салата е толку вкусна и свежа што ќе сакате се почесто да ја спремате летово. Почастете се една чашка ладно узо.
На здравје да ви е.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови