Подготовка:
1. Смоките ставете ги во блендер и сомелете ги.
2. Кикирите исто сомелете ги ама на покрупно.
3. Чајната изрендајте ја.
4. Ставете ги сите состојки и измешајте. Густината прилагодете ја според желбата. Можете да додадете повеќе мајонез или повеќе павлака, во зависност од вашиот вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови