Краставиците се лупат се чистат од семките и се оставаат убаво да се исцедат. Потоа се сечат на ситни коцки. Исто и саламата. Се меша изварката и павлаката и се додаваат саламата и краставиците. По желба може да се стави мајонез.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови