Киселите краставички ги сецкаме на коцки и убаво ги цедиме. Шунката ја сецкаме на коцки,ситно го сецкаме и лукот. Ја додаваме изварката, мајонезот и павлаката, додаваме малку магдонос, сол и бибер. Се убаво мешаме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови