Оваа салата ја правам од прилика зависи која количина ми е потребна.
Компирите и јајцата се варат и лупат. Се се ренда на ситната страна од рендето и се меша се додаваат павлаката и мајонезот. Со повеќе јајце салатата е повкусна сол не ставам ставам сирење колку е потребно, лесна и брза салата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови