Подготовката е брза и лесна.

-Во еден сад промешајте ги наведените состојки за премачкување, во друг сад промешајте ги состојките за филот.

За секоја пура пита се потребни по две триаголник кори
-Постапката е на следниов начин
Кора - премачкување - кора - фил - виткање на пурите

Наредете ги во намрсена тава за печење. Одозгора, секоја пура пита премачкајте ја со остатокот од смесата за премачкување
-Печите на 200 степени околу 15 мин

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани