Најпрво компирите ги лупиме и ги сечеме надолго како за помврит само на подебели парченца, па ги ставаме да се варат. Откако ке се сварат ги пржеме на масло, го додаваме зачинот, сусамот и презлата и продолжуваме со пржење додека не поруменат.
Лесно а многу вкусно, еххе

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови