Едноставни пралини кои брзо се подготвуват.

На пареа ја топиме искршената бела чоколада. Во неа ги додаваме сечените лешници и бруница, мешаме и ги полниме силиконските калапчиња.Се ставаат на половина час во фрижидер за длабоко замрзнување и потоа се вадат од калапчињата и може веднаш да се сервираат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови