Драги пријателки, еве уште еден лесен и вкусен рецепт, кој вреди да се проба

Чоколадата се топат на пареа и во нив се додава маслото. За 100гр чоколадо по 3 лажички масло. Потоа калапите се премачкуваат со четка и се оставаат во фрижидер да се стегнат. Постапката се повторува 3 пати.
Слатката павлака се мати со шеќерот во прав. Откако ќе се измати се додаваат ресаните, оревите и кокосот. Добро се промешува и се полнат калапите. Потоа пак се поливаат со чоколадо и се оставаат да се стегнат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови