Во поголем сад на среден оган се топи шеќер со вода. Откако ќе зоврие се додава алва. Кога ќе се растопи алвата се става маргаринот.
Откако се ќе се соедини во една течна смеса, се трга садот од оган и се става чоколадо и се меша додека не се добие убава смеса. Се остава да се подолади и додека е млака смесата се премачкуваат обландите. 
Се сечат форми по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови