Најпрво го вариме оризот со малку сол.
Кога ќе се свари оризот го тргаме настрана и оставаме да се излади, а во меѓувреме во помал сад го печиме сусамот на тивок оган.
Во сварениот сусам ги додаваме зачините, сецканиот лук и крастајчињата.
Сусамот го додаваме кога ќе биди целосно изладен.
Убаво промешуваме и ги додаваме сецканите маслинки.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови