Вкусна туна паштета со малку состојки, а одличен вкус. Верувам дека ќе уживате во убавината на вој намаз, особено оние кои постат. Овие состојки се за 1 до 2 лица, а вие можете да си прилагодите според вашите потреби, дуплирајте ги состојките за паштета колку што сакате, ама обавезно пробајте ја, ја препорачувам топло.
1. Прво кромидот се става во сецко или блендер и се сече ситно.
2. Потоа се додаваат сите состојки (+ зачини по ваша желба) и се блендира убаво да се добие изедначена смеса.
3. Се служи веднаш. Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови